Poľovačka v Zuberci

Štátne lesy Tanap-u

Podstatnú časť poľovného revíru v oblasti Roháčov a Oravíc spravujú ŠL Tanap-u. Preto je potrebné vyhľadať možnosti na správe ŠL Tanap-u.

Zuberec a okolie:
V okolí Zuberca (v okrese Tvrdošín) je viacej poľovníckych združení (revírov), ktoré sú začlenené pod Okresnú organizáciu SPZ v Tvrdošíne.

Možnosti:
V našich revíroch je možné vychutnávať poľovnícke vyžitie počas celej poľovníckej sezóny, ktorá sa na jar začína už tradične ťahom slúk, prípadne pozorovaním vzácneho tetrova, hlucháňa počas toku v horských revíroch. Ozajstný lov sa však začína 16. mája poľovačkou na srnca. Počas letných dovoleniek je okrem srnca možný aj lov diviačej zveri, ktorý má osobitné čaro najmä za mesačných nocí. S prvými septembrovými dňami sa začína neopakovateľné divadlo jelenej ruje. V posledných dobe k tomu pribúdajú aj mimoriadne odstrely medveďa a vlka.

Hosťovský odstrel zveri:
O udelení povoleniek na hosťovský odstrel rozhoduje vlastník poľovného revíru. Pri záujme o hosťovský odstrel zveri je najlepšie kontaktovať priamo poľovnícke združenia, ktoré postupujú individuálne podľa vlastných zásad.

AGENTÚRA
NAŠE KURZY
Czech republic 28.20 CZK 1 EUR
Poland 4.30 PLN 1 EUR
Great Britain 0.79 GBP 1 EUR
United States 1.20 USD 1 EUR
LYŽIARSKE STREDISKÁ
INFORMÁCIE
Správa objektov