Ako sa zbavíte neporiadku raz a navždy?

Prinášam pár rád, ako rýchlo upratať, ale aj to, čo treba vyhodiť, aby sa bordel nekopil a dom pôsobil čisto, aj keď neutierate prach každý deň.
Ako prvé pri upratovaní je to, kde začať a čo nechať, ako posledné. Vždy si to namierte najskôr na všetko, čo sa dá považovať za hornú časť a vysokú, ako stoly, schody, police atď. Až potom prejdite na podlahy. Z vyšších predmetov vám totiž popadá pri upratovaní prach aj na zem, ale vás to nemusí trápiť, pretože ho šikovné zmyjete mopom, ako posledné.ochranné brýle.jpg
Ďalšou užitočnou radou je to, čo Vaši hostia uvidia, ako prvé. Ak vám na poslednú chvíľu zavolá svokra, či matka, že príde na kávu, najdôležitejšie je upratať, to, čo je viditeľné hneď po vojdení dnu. Treba spraviť miesto na topánky a kabát návšteve a vaše „caki paki“ strčte niekam do skrine, či spálne a vrhnete sa na nich, až keď návšteva odíde. Taktiež nezabudnite na obývačku, kam pravdepodobne uložíte hostí, aby ostal stôl prázdni a pripravený na niečo, čím ich osviežite.
Ak máte všade veľa vecí a pôsobia chaoticky, aj na to sa nájde trik. Stačí veci pekne poukladať do pravých uhlov a vedľa seba, aby pôsobili, že sú v dokonalom poriadku. Skúste to na písacom stole, či v kuchyni s nadbytočným riadom a uvidíte, ako veci pôsobia hneď inak, keď sa uložia rovno a na pohľad súmerne.
Ak máte vecí predsa len priveľa, treba sa zamyslieť, čo pôjde od koša raz a naveky. Niekoľko vecí, ktoré vám teraz vymenujem rovno hoďte preč, bez ľútosti, či šomrania.vysavač.jpg Patria sem zlomené okuliarové rámy a sklíčka zo slnečných okuliarov, plastové nádoby na jedlo, ktoré ste nepoužili pol roka, prázdne tuhy od pier a vypísané fixy, oblečenie, ktoré ste nemali na sebe dva roky, a všetko o čom tvrdíte, že do toho schudnete (keď sa tak stane, zaslúžite si nové háby, ako odmenu), prázdne fľaše, ktoré zbierate, ale nikdy nevynášate, nadbytočné veci z kuchyne a pomôcky, ktoré ste nevyužili už tri mesiace, ako aj riad, ktorý je nalomený alebo ste sa ho nedotkli už dlhú dobu, papierové noviny aj časopisy treba odniesť do zberu, ovládače, ktoré už nemajú ani prijímateľa, staré mobily a nabíjačky, topánky treba tiež pretriediť a deravé putujú rovno do kontajnera, drogéria po záručnej dobe, a takto by sme mohli pokračovať cez porcelán, ktorý chytá iba prach až k zbytočnostiam na dvore.
Hlavne sa poohliadnite okolo seba a hneď si všimnete čoho máte veľa a čo treba vytriediť.