Miesta, ktoré sa v Nemecku oplatí navštíviť

Burghausen

Burghausen je najdlhší hradný objekt v Európe. Nachádza sa medzi riekou Salzach a jazerom Wöhrsee nad mestom Burghausen. Hrad nebol nikdy dobytý, ani nikdy nevyhorel, napriek tomu je jedinečnou svetovou pamiatkou.řeka.jpg

Múzeum Mercedes-Benz

V meste Stuttgart na Vás čaká múzeum Mercedes-Benz, v ktorom objavíte kompletnú históriu automobilov. Múzeum Vám ponúka pohľad na 160 áut. Každý rok sa tu koná automobilová show Retro Classics.

Berchtesgaden

V juhozápadnej časti Nemecka sa nachádza národný park Berchtesgaden. Je to jedna z najkrajších a najstarších chránených oblasti v Alpách. Ponúka možnosť vysokohorských túr, aj horolezectva. Pohľad na národný park Vám spríjemní aj krásne horské jazero Königssee, ktoré je najhlbším jazerom v Nemecku.

Barnim

Prírodný park Barnim je pre milovníkov prírody doslova raj. Nachádza sa neďaleko hlavného mesta. Má rozlohu 750 kilometrov štvorcových. Chodník Vás prevedie po celom parku. Pohľad Vám spríjemnia krásne jazerá, rieky, lesy a zvieratá.

Europa-park

Na juhozápade Nemecka v meste Rust sa nachádza zábavný park Europa-Park. Čaká na Vás množstvo adrenalinových jázd aj v podobe horskej dráhy Silver Star. Pre najmenších je tu Detský svet.

Trendelburg

Zámok Trendelburg je sa nachádza pri meste Trendelburg. Zámok slúži ako hotel a aj reštaurácia. Tento zámok bol navyše zobrazený v známom animovanom filme o Rapunzel, kde bola väznená už odmala.město.jpg

Berlínsky múr

Je to najznámejší symbol studenej vojny. Socialistická vláda bývalej NDR začala v roku 1961 s výstavbou známeho Berlínského múru, ktorý Berlín rozdeľoval viac ako 28 rokov. Pozostatky múru sa však dodnes zachovali. Môžete na nich natrafiť na viacerích miestach v celom meste.

Rothenburg ob der Tauber

Je to krásne stredoveké mesto, ktoré stojí nad údolím Tauber. Nádherné domčeky pôsobia ako zo stredovekej rozprávky. Dokonca sa tu natáčali scény posledných častí legendárneho filmu Harry Potter.