Moderný interiér alebo spájanie miestností je IN

Ak si máme vybaviť typickú domácnosť akosi automaticky si predstavíme hlavne obývačku a kuchyňu, respektíve obývaciu a jedálenskú časť. Tieto sú ako keby takým základom každej domácnosti a priestormi, ktorým zrejme budeme venovať prioritnú pozornosť, najmä čo sa týka ich zariadenia rôznymi doplnkami a vhodným nábytkom. Preto už nejedna moderná domácnosť prišla s ideou, ktorú následne praktizovala do praxe a výsledok naozaj stojí za to- spojenie obývačky s kuchyňou.
žlutá pohovka
Veľa vecí sa ale ľahšie píše a jednoduchšie znejú v textovej forme, než keď sa pustíme do ich realizovania a v častých prípadoch tak môže nastať napríklad problém s menšími priestormi. Týmto konkrétnym krokom a v našom prípade však potrebný priestor naopak získame a odmenou nám navyše bude trendovo pôsobiaca domácnosť.
velká kytka v koutě

Spomenuté spojenie týchto konkrétnych priestorov sa stáva vlastne akýmsi štandardom, no ešte stále vravíme o modernom trende. Ten so sebou navyše prináša praktickú stránku. V takýchto priestoroch dominuje najmä sklo a priesvitné vzdušné izby s dostatkom voľného priestoru. Obývačky s veľkými francúzskymi oknami, priestorné izby plné skla, pričom napríklad sklenené priečky už dávno nie sú iba doplnkom kancelárskych, verejných či komerčných budov, ale ich praktické a veľmi estetické využitie objavujú už aj bežné, prevažne však moderne zmýšľajúce domácnosti.
Predstavme si tak kvalitne osvetlené priestory, ale i efektívnejšie spojenie izbových aktivít či skôr spojenie ľudí žijúcich v jednej domácnosti, kedy odborníci stále viac upozorňujú, že priveľa času tráveného v kuchyni by sa malo rozdeliť aj medzi ostatné činnosti a venovať sa tak i členom vo vedľajšej izbe, ktorí už možno netrpezlivo čakajú na večeru.
· Na jednej strane tak vzniká viditeľné rozdelnie priestorov, no na druhej strane sa zabráni zbytočnej izolovanosti pred svetlom či ľudským kontaktom a zábavnými aktivitami.