Oplatí sa investovať do hliníkovej konštrukcie?

V realizácii okien a dverí sa v mnohých prípadoch stretávame s materiálmi, akými sú plast a jeho cenovo náročnejší rival- hliník. Niekto práve vďaka cenovej prístupnosti a pritom spoľahlivým izolačným vlastnostiam zvolí plastové riešenie, iní však nedajú dopustiť na hliník a neváhajú si za luxusné hliníkové projekty priplatiť. Aký k tomu majú dôvod?

Najlepšie si dôvody vysvetlíme tým, že začneme stručným opisom toho, aké má tento materiál prednosti, ktoré sa potom spájajú aj so samotnými hliníkovými systémami:

Hliníkový materiál

Pre hliník je špecifická napríklad vysoká odolnosť a s tým následne súvisiaca dlhá životnosť aj ľahká údržba o výrobky z tohto materiálu. Je obľúbený v priemysle, konkrétne aj v stavebníctve a architektúre- čo sa konkrétne spája aj s našim prípadom, teda s výrobou a následným používaním hliníkových okien či dverí.

  • Moderná technológia výroby hľadí aj na lepšie a za posledné roky stále kvalitnejšie izolačné vlastnosti hliníkových systémov.

Zváranie hliníka

Napriek odolným vlastnostiam hliníka pritom nejde o žiadne robustné konštrukcie. Ale práve naopak! Majú takisto vysokú nosnosť, resp. bez väčších problémov udržia aj väčšie, nadrozmerné alebo tvarom avantgardné sklenené výplne. Čo použitie hliníkových rámov predurčuje neodmysliteľne v situáciách, ak túžite po veľkých oknách. Ak chcete svoju nehnuteľnosť ozdobiť veľkými sklenenými výplňami, ktoré však budú ohraničené dizajnovo štíhlymi a elegantnými rámami. V takejto situácii sa hlinikove okna cena oplatí, aj keby malo ísť o vyššiu investíciu, než v prípade rámov vyrobených z iných, labilnejších materiálov.

  • Použitie hliníkových rámov umožňuje navrhnúť a zostrojiť tie najzaujímavejšie dizajnové riešenia na mieru.

Ak túžite po oknách klasických tvarov a so všeobecným dizajnom, plastové vás vyjdú lacnejšie. Pokiaľ ale túžite po originálnom dizajne navrhnutom pre vašu nehnuteľnosť, oplatí sa investovať do hliníka.