Sklo ako stále populárnejší materiál v bežných domácnostiach

Prečo sa čoraz viac nielen podnikov či kancelárií, ale dnes už aj rodinných domácností rozhoduje obohatiť svoj interiér a exteriér sklenenými prvkami?

Dôvodov je hneď niekoľko a prvým, aký nás napadne, je určite nenhraditeľný elegantný dizajn materiálu, akým je práve sklo. Ale sklo ponúka aj svoje ďalšie originálne vlastnosti, kedy sa k najoceniteľnejším radí jeho schopnosť prepúšťať interiérom svetlo. Z pohľadu funkčných stránok sa zasa môže postarať o izolovanosť voči nepriaznivému teplu alebo naopak chladu, zabrániť nadmernému hluku a dokonca ohňu. Na prvý pohľad vyniká svojou čírosťou, ale na druhej strane aj vizuálnymi vlastnosťami, ktoré sú bez konkurencie. Príkladom je optická priepustnosť svetla, objektov a optické zväčšovanie. Sklenený materiál je tak voľbou predovšetkým pre tých, ktorí uprednostňujú estetiku, dizajn, vizuálne kvality, ale aj moderné trendy.
sklenené schody

Tieto kvality, funkčné, ale napríklad aj hygienické dôvody sa tak podpísala pod to, že sklo sa začína využívať aj ako stále populárnejší materiál pre interiérové a exteriérové prvky, čoho príkladom môže byť sklenené zábradlie cena. Ale zoberme si aj takú sklenenú stoličku či stôl zo skla, krásne sklenené steny v kuchyni a v kúpeľni, alebo deliace sklenené steny či funčné sklenené dvere. Prakticky každý z týchto predmetov dodáva priestoru nezameniteľné vlastnosti, ktoré sú typické pre sklenený materiál. Okrem toho výraznejším spôsobom aj napriek svojej štýlovej neutralite zluxusnia celý priestor, v akom bude celosklenený prvok umiestnený.

K zmieneným prvkom domácnosti alebo podniku však v nejednom prípade spadajú požiadavky aj pod ich stálosť, životnosť, náročnosť údržby a bezpečnosť.
mokré sklo

· Sklo má v takýchto prípadoch relatívne dlhú životnosť, nakoľko tak ľahko nepodlieha opotrebovaniu dôsledkom ( napr. vody, výparov,…), jeho údržba nedá veľa práce a bezpečnosť je vyriešená tvrdených kaleným sklom, niekoľkonásobne odolným voči rozbitiu.