Utečte zlým myšlienkam a pritom si vyformujte postavu. Behajte!

Beh môžete vykonávať v podstate skoro všade. Či celý víkend strávite doma, ale niekde na chate. Stačí obuť tenisky a bežať. Ak si totiž nie ste istý členstvom v nejakom fit klube, alebo nemáte radi kolektívne cvičenia, beh je stávka na istotu. Beháte sami a ak zatúžite po bežeckom kolegovi, snáď sa niekto z Vášho okolia nájde. Bežeckých nadšencov neustále pribúda a moderné sú aj rôzne spoločné organizované behy.

běh

Prečo beh?

  • Žiadne preplnené fitness centrá.
  • Žiadne povinné členstvá, alebo nutnosť kúpiť niekoľko vstupov naraz.
  • Vždy iné okolie a žiadne sterilné klimatizované prostredia.
  • Beh je pre každého.
  • Potrebujete len bežecké tenisky, športové oblečenie a chuť vybehnúť.

Beh a chudnutie

Nebudeme si klamať, že ideme behať len kvôli začínajúcej jari a spievajúcim vtáčikom. Väčšina z nás chce a potrebuje schudnúť. Na to, aby beh efektívne fungoval aj na chudnutie treba behať pravidelne, minimálne 20 minút v kuse. K tomu je dôležitá pravidelná a zdravá strava a pitný režim. Nečakajte okamžité výsledky. Behom najprv spevnie Vaše telo, čiže na váhe sa môže objaviť vyššie číslo, ktoré klesne až po čase. Ak budete behať správne.
Ako behať efektívne?

  1. Behajte pravidelne
  2. Správna bežecká obuv
  3. Pred behom sa vždy rozcvičte
  4. Naučte sa správne dýchať
  5. Po behu si dajte strečing

kondiční běh

Stiahni si aplikáciu a pustite dobrú hudbu

K dispozícii je ich mnoho. Ich primárnou funkciou je merať vzdialenosť, koľko ste zabehli. Ukladajú trasy. Porovnávajú Vaše zlepšenia. Kontrolujú počet spálených kalórií, tep, frekvenciu srdca. Jednoducho sú Vaším tichým spoločníkom a aj trénerom.
Správna hudba Vás nakopne aj keď sa na beh zrovna v danú chvíľu necítite. A možno pri jej počúvaní aj zabudnete sledovať, koľko Vám ešte ostáva do cieľa. Ak sa Vám nechce robiť playlist, hudobná aplikácia Spotify ponúka v sekcii „running“ už spravené výbery s tou správnou hudbou. Stačí si len vybrať, nasadiť slúchadlá a bežať.