5 zaujímavých Ázijských dovolenkových destinácií

Od megametropol preplnených miliónmi obyvateľov až po vzdialené ostrovy, pôsobiace opusteným dojmom. Ázia je krajina, ktorá vás očarí svojou pestrosťou v každom ohľade. Či už ide o prírodu alebo mestá postavené ľudskou rukou, budete udivení. Ázijské turistické destinácie majú čo ponúknuť azda pre každého. Ak obľubujete dobrodružstvo, zaujímavú kultúru a prastarú históriu určite si prídete na svoje. V tomto článku sa vám snažíme priblížiť 5 zaujímavých Ázijských destinácií, ktoré zaujmú každého, kto uvažuje alebo uvažoval nad dovolenkou v Ázii.

noční město

1.       Bali– Starodávne chrámy, pieskové pláže a luxusné hotely sú snom každej zamilovanej dvojice. Pri tomto ale atraktivita Bali ako turistickej destinácie ani zďaleka nekončí. Bali totiž disponuje nádhernou prírodou, ktorá zaujme každého milovníka prírody. Ubytovanie a celkové výdavky v Bali sú viac ako prijateľné vzhľadom na protihodnotu, ktorú za svoje peniaze dostanete.

2.       Šanghaj – V tak obrovskej metropole akou Šanghaj bezpochyby je, je stále veľa zaujímavých vecí, ktoré sa dajú robiť. Obdivujte mrakodrapy v Ázijskom štýle alebo sa prejdite po náboženských pamiatkach. Na nákup zájdite do niektorého z kolosálnych čínskych nákupných centier.

3.       Phuket – Zelené kopce Phuketu, široké pláže plné piesku a tropické podnebie robia z tohto miesta dokonalé miesto na dovolenku. Ceny sú viac ako prijateľné a určite na vás zapôsobia aj tunajší obyvatelia.

krajina

4.       Taipei– Taipei je mesto, ktoré sa preslávilo svojim pouličným jedlom, pohodlnou dopravou a nádhernými pohľadmi na mesto. Je to vskutku miesto, ktoré vás úplne očarí.

5.       Singapur– Singapur je mesto mnohých tvárí. Preslávilo sa hlavne svojim kulinárskym umením ale je omnoho viac než len to. Singapur je totiž ozajstnou tvárou juhovýchodnej Ázie. Ukáže vám ako to chodí na tomto kúsku sveta a určite vás očarí svojou svojráznou atmosférou.