Šport ako spoločné hobby?

Prečo by nie. Určite to je jeden z možných spôsobov trávenia voľného času pre celú rodinu, väčšiu skupinu priateľov a dokonca aj pre páry. Možností je veľa. Môžete sa aktívne zapojiť, chodiť na zápasy alebo len sledovať prenos v televízii. Je už na zvážení každého čo si vyberie, na čo má čas, možnosti, prostriedky, talent a schopnosti. Ja by som sa teraz rada zamerala na druhú možnosť, teda navštevovanie športových aktivít.

lední hokej

Ja sa chcem v tomto článku zamerať na návštevu športových podujatí. Je totiž hneď niekoľko dôvodov prečo:
a) Je to zážitok. Pre všetkých, ktorí majú aspoň trochu radi šport je každý zápas, ktorý vidia naživo niečím zaujímavý, niečo čo si zapamätajú a radi na to spomínajú.

b) Atmosféra je nenahraditeľná. Je pravda, že je mnoho priamych prenosov v televízii a uznávam, že v tejto dobe aj dosť kvalitných, ale to, čo zažijete keď sa spojí niekoľko tisíc ľudí, to v televízii skrátka neuvidíte.
c) Čím viac fanúšikov, tým väčšia snaha hráčov. Keď vidia koľko ľudí prišlo aby ich podporilo a chcú vidieť výhru svojho obľúbeného tímu, tak ich motivácia je veľká a výkon sa zvyčajne zlepší.

d) Je to príjemný spôsob ako tráviť voľný čas. Musíte opustiť pohodlie svojho gauča a domova a vyraziť medzi ľudí. Zobrať ľudí, na ktorých vám záleží a užiť si čas spoku trochu inak ako v kaviarni či v reštaurácii.

hokej

e) Keď zoberiete so sebou svoje deti, budujete v nich lásku k športu a tiež k vlastnému národu či mestu. Je totiž ľahké byť fanúšikom nejakého nadupaného tímu v NHL. Avšak podporovať tím vo vlastnom meste alebo štáte, kde často nie sú vykony také, aké by sme chceli, to nie je až také jednoduché. Keď ale budú vidieť príklad v starších, postoj našich najmenších sa môže zmeniť.
Viem, že šport nie je pre každého. Takisto viem, že som určite všetkých nepresvedčila svoj prístup zmeniť. Ak sa ale aspoň niekoľko z vás zamyslí nad tým čo bolo v tomto článku, potom to malo zmysel.