Aj družičky môžu byť krásne

To však neznamená, že máte zatieniť nevestu. Tá má svoj jedinečný deň len raz v živote. Vy sa naopak zúčastňujete na oslave, na ktorú sa bude spomínať niekoľko rokov. Niet preto divu, že každý chce vyzerať elegantne a upravene, v prípade žien aj krásne. Móda sa mení, a preto mnoho mladých dievčat navštevuje obchody alebo požičovne šiat s veľkými očakávaniami. Na čo všetko by ste sa mali zamerať a ako zažiariť?

svatba

  • Prvé pravidlo je samozrejmé a to netromfnúť nevestu. To znamená, že vaše šaty by nemali vyzerať ako na bál, ale ako na svadbu. Účes by mal byť jednoduchší a nemali by ste svojou výstrednosťou pútať zbytočnú pozornosť. Na farbe nezáleží, no treba sa samozrejme vyhnúť bielej a čiernej. Tmavšie farby voľte iba ak ste už staršia alebo plnších tvarov, čo ale nie je podmienka.
  • Čo sa týka dĺžky šiat, mali by ste sa držať svojich preferencií. Či už dlhé alebo krátke, obe alternatívy sú vítané a nemali by ste sa upriamovať len na dĺžku sukne. Rukávy sú dnes vo väčšej obľube ako kedysi. Samozrejme sa vyhnite dlhým až po zápästie. Naopak, obliecť si môžete volánové alebo s krátkym rukávom. Navyše dokážu spolu s dobrým výstrihom pozdvihnúť dekolt.

družičky

  • Sukne ako také sú už nejaký ten čas nadýchané. Tylové alebo nazberkané, štýl víly sa oplatí vyskúšať. Čo je plus, môžete vyberať z krásnych šiat s áčkovým strihom, a je jedno, či sú dlhé alebo krátke. Obe strihy vyniknú v spojení s krásnou a rozprávkovou látkou.
  • Čo sa týka vzorov a materiálov, okrem tylu sa dnes drží v obľube čipka. Tá už nie je tak ojedinelá a nájsť šaty bez nej je niekedy umením. Netreba sa však na ňu pozerať kriticky. Jej rozšírenosť je opodstatnená, keďže ide o univerzálne a elegantné ozvláštnenie pre dámu v každej vekovej kategórií. Čo sa týka strihu, niekedy platí, že menej je viac. Preto si nevyberajte strihy s hlbokým výstrihom alebo rozparkom. Stavte na eleganciu a ženskosť. Ak chcete zvýrazniť svoju postavu, existujú rafinované strihy, ktoré upriamia pozornosť na vaše prednosti.