Beh

Jeden z najúčinnejších prostriedkov na chudnutie, pomáha regulovať stres, je zdraviu prospešný, zlepšuje kondíciu a má mnoho ďalších výhod. No potom tu prichádza tá najťažšia časť toho celého. Zrealizovanie. Začať behať vôbec nie je ľahké, to vie každý. No existuje pár užitočných rád ako si to uľahčiť.

běh

  1. Spolubežec. To je ten priateľ, či kamarát, ktorý bude behať s vami. Má to mnoho výhod – nemusíte sa viac báť toho, že na vás niekto zaútočí, vo dvojici sa vždy behá lepšie a necítite sa tak osamelý. Môžete sa vzájomne povzbudzovať a tak trocha aj hecovať. Budete dosahovať lepšie výsledky, zlepšíte si vzťahy medzi sebou a budete sa na beh možno aj viac tešiť.
  2. Priority. Musíte si nastaviť jasné priority. Musíte si uvedomiť, čo je pre vás to hlavné a čo naozaj chcete. Pretože pokiaľ bude beh len niečo o čo sa pokúšate asi sa vám to moc nepodarí, no ak si ho určité medzi svoje hlavné priority a budete na tom pracovať a usilovať sa o to aby ste naozaj začali behať, stane sa to vašou dennou rutinou.
  3. Vybavenie. Toto nie je možno nijak podstatná vec ale určite vám to vaše začiatky uľahčí. Je to skôr pre tých, ktorý to berú vážne a majú určite väčší rozpočet, ale peniaze na hobby sa podľa mňa vždy nájdu. Takže, určite najdôležitejšie sú topánky. Najlepší model asi neexistuje, závis to od jednotlivca. Určite je dobré si ich kúpiť v kamennom obchode a vyskúšať si ich. Poprípade môžete dať na odporúčanie známeho, no ako som už povedal je to individuálne a každému vyhovuje niečo iné. Ďalej je tu bežecké oblečenie. Možno sa pýtate v čom je iné od bežného oblečenia. No pokiaľ si nekúpite len nejaké obyčajné lacné bežecké oblečenie, tak asi v ničom, no pokiaľ zainvestujete do poriadneho bežeckého oblečenia má to mnoho výhod ako špeciálne zvádzanie potu, ľahkosť oblečenia, termoregulácia a mnoho ďalších.
  4. Idol, vzor.Je dobré, mať niekoho koho chceme nasledovať a podobať sa a zároveň nás inšpiruje. Preto si skúste nájsť niekoho aj v tejto oblasti.

běžec
Tak a toto sú všetky rady odo mňa. Dúfam, že vám pomôžu a že sa beh stane súčasťou vášho života. Držte sa svojich snov a nevzdávajte sa, pretože výsledky sú úžasné a ten pocit, ktorý sa potom dostaví je neopísateľný a nezabudnuteľný. Takže prajem vám veľa šťastia pri ceste za vaším snom.