Ako si udržiavať dobré vzťahy so svokrovcami?

Svokrovci sú pre nás manželovi rodičia a pre nášho manžela sú to zasa naši rodičia. S rodičmi sme vyrastali a máme ich nadovšetko radi. Preto s nimi chceme vychádzať aj naďalej a snažíme sa o to, aby s nimi vychádzal aj náš životný partner. Pretože vyhýbať sa stretnutiam a nemať sa v láske nám nepridá ani na psychickom, ani na fyzickom zdraví. Nielen nám, ale aj nášmu partnerovi, ktorého to isto tiež trápi.mama dcéra pole.jpg

Ako na to?

  1. Nájdite si vlastné bývanie.

Mnoho párov rieši prvé roky po svadbe tak, že ostanú bývať u jedných z rodičov a to prináša mnoho problémov, ktoré by inak nevznikli. Každý z nás má predsa len svoju predstavu o živote a mladý pár, ktorý spolu ešte nebýval sa tiež potrebuje zžiť dokopy a nie riešiť ešte aj vzťahy s vlastnými alebo partnerovými rodičmi. Väčšinou nikomu to nepridá na dobrých vzťahoch a radšej to vyriešte tak, že pôjdete do podnájmu. Veď sa určite neviete dočkať toho, že budete konečne žiť so svojím partnerom samy.

  1. Nestarajte sa do svokrovcov.

Keď má váš partner nejaké problémy so svojimi rodičmi, tak to príliš neriešte. Vypočujte si ho a snažte sa ho pochopiť, ale príliš sa v týchto problémoch neangažujte. Sú to jeho rodičia a on si to s nimi musí vyriešiť sám. Takisto aj keď vám niečo bude vadiť, tak to nehovorte rovno im, ale povedzte to partnerovi, nech im to povie. Vyznie to nielen pre nich, ale aj pre vás oveľa lepšie.

  1. Keď sa vám snažia poradiť, vypočujte si ich, poďakujte a riaďte sa svojím rozumom.

Každá mama už nejaké dieťa vychovala a preto sa vám snaží poskytnúť rôzne rady, ktoré vám majú pomôcť. Samozrejme, že niektoré sú ako z čias Márie Terézie, ale vypočujte si ich a povedzte svojej druhej mame, že o nich pouvažujete. Aj keď ich úplne zavrhnete, nemusí o tom hneď vedieť. Poznáte to určite, takéto milosrdné lži. vráskavé ruky.jpg

  1. Keď nechcete, aby vám do niečoho hovorili, tak im jednoducho o tom nepovedzte.

Mnoho matiek sa netají tým, že napríklad nekoja len preto, že im je to nepríjemné. S pokojom to o sebe vyhlasujú a potom sa čudujú a neznášajú tie reči, ktoré o nich kolujú. Jednoduchá pomoc je tá, že proste nebudete o sebe vyhlasovať takéto reči. Vy viete, prečo nekojíte a druhých to nemusí vôbec zaujímať. Tým pádom sa vám do toho, čo nevedia, nebudú starať.