Detox ako súčasť efektívneho a zdravého chudnutia

Detoxikácia aj napriek svojmu názvu nemusí predstavovať proces, z ktorého by sme mali mať strach, ale skôr naopak. Menšia alebo väčšia detoxikácia je niekedy potrebným pomocníkom k správnemu fungovaniu nášho tela, respektíve ide o jeho očistu s prospešným efektom. Touto očistou docielime vyrovnanejší stav organizmu a tým pádom i náš zdravší pocit a kvalitnejší zdravotný stav telesných funkcií.
Môžeme sa tak stretnúť s procesom ako Detoxikačná diéta I., ktorý je v tematike zdravého stravovania známym pojmom. Vravíme o sympaticky pôsobiacom a najmä efektívnom riešení, ako udržiavať naše telo zdravé po celý rok a skvalitniť jeho prirodzené trávenie, pričom odmenou nám bude štíhlejšia postava a docielenie nižšej, respektíve primeranej hmotnosti, no takisto odstránenie škodlivých toxínov z nášho tela.

voda

Je ale pravdepodobnejšie, že ste sa stretli skôr so skrátením pojmom- detox, ktorý je známy aj vo svete chudnutia, no okrem úbytku váhy je využívaný tiež ako zdravotná prevencia na prelome ročných období. Je vhodným riešením takisto pre tých, ktorí mávajú problémy s trávením. Spravme si preto prehľadnejší opis toho, aké sú vlastne pozítiva detoxikácie:

snídaně

  • Kvalitné fungovanie metabolizmu je pri diéte základom a skutočne silným faktorom. A práve odstránením nadbytočných toxínov z tela dopomôže k rýchlosti metabolizmu, respektíve k efektívnejšiemu spaľovaniu tukov.
  • Odstránenie škodlivín z tela, ktoré majú podobu zmienených toxínov, ktoré nás atakujú z každej strany. Nielen z pohľadu škodlivín v ovzduší, ale mnohé z nich prijímame predovšetkým v strave, čiže viac menej našim zapríčinením.
  • Skvalitnenie imunitného systému pečeneje dôležité k odbúravaniu infekcií a neželaných látok v našom tela. Pečeň je dôležitým orgánom a to najmä v prípade schopnosti detoxikovať.
  • Lepšie trávenie nepotrebuje dlhší opis nakoľko každý z nás cíti aj sám na sebe, aký efekt má na naše telo. Trávaci systém si preto občas zaslúži oddýchnuť od mastných jedál, ale vzápätí nám poďakuje.