Certifikát o spotrebe energie

Ešte pred pár rokmi sa mesačné náklady spojené s užívaním nehnuteľnosti šplhali aj na stovky Eur mesačne. V starých domoch a bytoch tomu je tak doteraz. Prečo? Novostavby sú navrhnuté tak, aby mali čo najnižšiu spotrebu energie a s tým spojené moderné technológie na vykurovanie, ohrievanie vody a celkové užívanie domu a bytu. Môžu za to moderné kotly, tepelné čerpadlá, vzduchotechnika a podobné technológie s nízkou spotrebou energie. Novostavby však neznižujú spotrebu energie pre nič za nič. Môže za to nová legislatíva, ktorá určuje novostavbám, ktoré čaká kolaudácia, dosiahnuť energetickú triedu A0.

energetický certifikát

Energetické triedy sú rozdelené do kategórii označených písmenami od A až po G. Preto ak vás čaká kolaudácia novostavby nezabudnite, že vaša nehnuteľnosť musí splniť energetickú triedu A0. To musíte aj zdokladovať. Ako? Predložiť musíte energetický certifikát budovy ku kolaudácii. S tým vám pomôže certifikaciabudovy.sk. Odborníci pomocou modernej technológie určia výšku spotreby vašej nehnuteľnosti a vyhotovia vám energetický certifikát na mieru. Energetický certifikát je výbornou voľbou aj pri starších nehnuteľnostiach. Zistite akú máte mesačnú spotrebu energií a podľa toho viete, kde investovať a čo vám pomôže znížiť náklady.

energetický certifikát

Aj pri funkčnom kotle by ste mali zvážiť výmenu. Prečo? Pretože drahšie technológie s nižšou spotrebou energií vám mesačne dokážu ušetriť aj desiatky Eur na platbe. Energetický certifikát však od vás môžu požadovať aj kupujúci, v prípade, že predávate nehnuteľnosť. A takisto ho môže požadovať aj realitná kancelária. V dnešnej dobe je dokonca certifikát požadovaný v niektorých prípadoch aj pri prenájme bytu či domu. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať vyhotoviť energetický certifikát domu. Certifikaciabudovy.sk sú v tom najlepší. Navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk a dozviete sa o energetických certifikátoch viac.