Čo kilám pridáva a čo odoberá?

Prídete do obchodu a zamierite k prvému kúsku ktorý vás zaujme tým, ako vyzerá. Všetci si prirodzene vyberáme oblečenie, ktoré sa nám páči. Ak sa vám teda páčia blúzky s veľkými kvetovanými vzormi, budete si stáť na tom, že práve tú chcete. Nie vždy je však dobré riadiť sa nevyhnutne týmto pravidlom. Prečo?

břicho

Veľké vs. Malé vzory

Veľké vzoryrozširujú. Vždy to tak bolo aj to tak vždy bude. Špeciálne nebezpečné sú práve v problematických partiách ako je brucho, boky či zadok. Ak teda nie ste úplne spokojné so svojou postavou týmto veľkým vzorom sa snažte vyhýbať. Dôležité je tiež rozlišovať veľké farebné a čiernobiele alebo menej farebné vzory. Čím farebnejšie, tým širšie budete vyzerať.
Naopak malé vzory nie sú až tak kritické a dovoliť si ich môže takmer každá postava, malé vzory vám dokonca môžu pomôcť zakryť niektoré partie, ktoré sú pod jednofarebným oblečením príliš viditeľné. Stále však tiež platí, že menej farebné sú lepšie.

tělo

Horizontálne vs. Vertikálne prúžky

Horizontálne prúžkypridávajú na objeme a pokiaľ sú navyše čierne a biele, široké a vaša postava je plnšia na túto kombináciu určite zabudnite! Pridá vám oveľa viac kíl, ako v skutočnosti máte. Vo všeobecnosti platí, že čím užšie pruhy, tým štíhlejšie vyzeráte, ale pokiaľ chcete aby vás vyslovene zužovali zvoľte radšej vertikálne pruhy. Jemné, nie veľmi kontrastné a úzke prúžky spravia vaše nohy nekonečnými a oveľa štíhlejšími.

holka

A čo nohavice?

Pokiaľ máte neforemné nohy, v obtiahnutých džínsoch či nohaviciach sa budete cítiť nespokojne a navyše, pokiaľ sú bez elastanu aj veľmi nepohodlne. Ak máte široké stehná a veľký zadok vyhnite sa svetlým nohaviciam a džínsom. Pre zadok sú nelichotivé vačky ďaleko od seba. Boky rozširujú cigaretové nohavice a naopak zužujú nohavice či džínsy voľnejšieho strihu, ktoré sa smerom na dol mierne rozširujú.