Maličkosťami k zaručenému úspechu

Všetci chceme byť pekné, príťažlivé, páčiť sa a žasneme po úspechu. Ako však upútať pozornosť, zaujať na prvom rande či na dôležitom pracovnom pohovore?

diamant

Nepretvarujte sa
Základným pravidlom každého úspechu, je dať do akcie čo najviac samej seba. Neklamte, nepretvarujte sa a snažte s pôsobiť čo najdôveryhodnejšie. Klamstvami na nikam nikto nedostane, poprípade aspoň nie veľmi ďaleko a na dlho. Ak chcete skutočne uspieť a chcete to byť VY kto uspeje, nehrajte na nikoho žiadne zbytočné divadielka. V práci tak môžete získať miesto, o ktoré nestojíte alebo nádejného partnera zaujať tým, čím skutočne nie ste. Následkom toho sa potom budete musieť pretvarovať stále, alebo aspoň dovtedy, dokým celá vec nepraskne ako bublina a vy sa budete trápiť. Preto buďte vždy sami sebou, originalita je to, čo naručene zaujme a ak aj nie práve toho, koho ste dúfali aspoň viete, že by to nefungovalo a neboli by ste šťastná.

holky

Hrajte na tie správne zmysly
Ako som už spomenula celok tvoria detaily. Preto ak chcete vyzerať a tým aj pôsobiť čo najlepšie, musíte sa sústrediť na viac, ako len malú časť. Myslite teda na to, že nie je dôležité len vyzerať dobre, aj keď tento bod má dôležitú rolu hlavne kvôli tomu, že váš výzor vzbudzuje prvý dojem, ktorý je najdôležitejší preto, lebo tento je najsilnejší. Od prvého dojmu sa teda odvíjajú ďalšie ako pozitívne tak aj negatívne postoje. Dajte si však tiež záležať na tom, aby ste správne voňali a tým pozitívne zapôsobili na čuchové zmyslové orgány. Dbajte na to, aby bola vaša pokožka jemná na dotyk a vaše vlasy pekne upravené. Čo je veľmi dôležité (ba dokonca najdôležitejšie) je prejav. Je však veľmi ťažké ho občas kontrolovať, keďže veľkú časť prejavov tvorí reč tela a len malú čas z nej vieme vedome kontrolovať. Čo však ovládať vieme, je síce oveľa menšie percento, ale je to reč. Správne vyjadrovanie sa a príjemný tón hlasu vám vie veľmi dopomôcť alebo uľahčiť cestu k úspechu.