Doba, kedy sa všetká pozornosť venuje predovšetkým selfie a veci okolo sú druhoradé

Vieme v akej dobe žijeme a čo nám prináša. Všímame si ľudí okolo seba a aj to čo ich zaujíma a čomu venujú svoj čas. Čoraz častejšie sa stretávame so závislosťou ľudí na svojich mobiloch a iných zariadeniach. Trávia na nich väčšinu svojho času a nevedia si bez nich predstaviť ani jeden deň. Na svojich zariadeniach majú množstvo aplikácií, ktoré im umožňujú udržiavať neustály kontakt s priateľmi. Veľkou zábavou sa stali aj selfie, ktoré si robia ľudia po celom svete a predbiehajú sa v tom, kto bude mať lepšiu.

selfie

Pri selfie fotografiách si ľudia zvykli na neustále fotografovanie. Predstavuje to úplne iný druh fotenia a je to aj spôsob zábavy a seba prezentácie. Vieme aj o ľuďoch, ktorý kvôli selfie fotkám prišli o život, pretože chceli vytvoriť čo najnebezpečnejšiu fotografiu. Je to smutné, že sme sa dostali až do takého štádia kedy sa všetka pozornosť venuje predovšetkým selfie. Ostatné veci okolo nás už vôbec nezaujímajú. Riešime iba to ako vyzeráme na fotografií a ponáhľame sa aby sme ju čo najskôr zverejnili na sociálnej sieti.

Mali by sme sa zamyslieť nad tým koľko takýchto fotiek si za deň vytvoríme. Myslím, že mnohý z nás budú zdesený. Sociálne siete nám umožnili veľmi rýchlo komunikovať a taktiež posielať si fotografie, kde je možné vidieť kde sa nachádzame a čo práve robíme. Vieme to odoslať v priebehu pár sekúnd. Dokonca vznikajú rôzne skupiny, kde sa komunikuje iba prostredníctvom fotografií a najčastejšou formou sú práve selfies fotky.

foto

Musíme si začať viacej všímať svoje okolie a nevenovať príliš pozornosť fotografovaniu sa. Veď predsa dôležité je naše okolie a to čo zažijeme v realite. Nie je to o tom kto vytvorí najkrajšiu fotografiu ale o to kto bude mať lepší zážitok a pocit, že ho to naplnilo. Preto by ste sa mali snažiť, čo najviac si užívať svoj život a prežívať ho v realite.