Charakteristika znamenia Rak


Čo majú teda skutočne radi a na čom si v živote zakladajú? Azda najpodstatnejším je pre nich pevné a stabilné zázemie, na ktorom si môžu budovať citovo založené a bezpečné vzťahy. Nemajú radi zmeny a oveľa radšej sa pohybujú v okruhu ľudí, ktorí sú im dobre známi, než v okruhu ľudí, ktorých dobre nepoznajú alebo by im mohli nebodaj ublížiť. Najradšej trávia čas s rodinou, ktorá je pre nich veľmi dôležitá – sú teda veľmi rodinne založení a verní spoločníci.

znamení rka

Veľmi ťažko si zvykajú na tvrdé podmienky, ktoré môžu nastať niektorými zmenami v ich živote. Ak nejaká veľmi významná a nie veľmi príjemná zmena otrasie ich životom, je dosť možné, že zalezú do svojho úkrytu kde majú vybudované svoj, bezpečné, zázemie v ktorom im podľa ich názoru nikto nemôže ublížiť. Ľahko teda padajú do depresií, pretože často premýšľajú o svojich pocitoch a aj malá odchýlka od ich ideálneho stavu ich dokáže veľmi rozrušiť.
Ak a so svojimi citmi nedokážu po dlhší čas vyrovnať, môže sa v horšom prípade stať, že sa do seba uzatvoria a budú odmietať o svojich problémoch komunikovať s inými ľuďmi.

Jeho obranným štítom, ako to už u raka zvykne byť je tvrdá maska, pod ktorou sa však skrýva veľmi citlivé jadro. Na prvý pohľad a v prvom kontakte s rakom, by vám pravdepodobne ani len nenapadlo, že môže byť tak silno citovo založený – opak je však pravdou. Tvrdý pancier je presným protikladom toho, aký v skutočnosti Rak je.
Je veľmi náladový a to práve preto, lebo len veľmi ťažko dokáže ovládať svoje emócie, ktoré sú v niektorých extrémnych prípadoch skutočne prehnané. Rád sa túli a hľadá lásku na každom jednom kroku. Potrebuje mať jednoducho neustále pocit domova, bezpečia a istoty.

rak

Prekypuje detinskou hravosťou, ktorá nie v každom prípade môže byť nápomocná. Je veľmi ľahko ovplyvniteľný a práve preto by sa mal pohybovať najmä v spoločnosti ľudí, ktorých dobre pozná a majú naňho dobrý vplyv.