Zábavný park Thorpe Park

Thorpe Park v Londýne je jeden z najväčších zábavných parkov v Európe. Je charakteristický veľmi vysokými horskými dráhami, vodnými atrakciami a nespočetným množstvom ďalších zábavných atrakcií. Na svoje si prídu ako deti tak i dospelí milujúci adrenalín a zábavu. Najnovšia atrakcia s názvom „Walking Dead“ predstavuje akoby fingovaný útek z tmavých chodieb, ktorého cieľom je prežiť. Táto atrakcia sa stala veľmi rýchlo obľúbenou a zaradila sa medzi ďalšie adrenalínové atrakcie v zábavnom parku.
Zábavný park večer
Mnohé atrakcie pritom nie sú vhodné pre osoby mladšie ako 13 rokov ani pre osoby, ktoré majú problémy so srdcom, krkom alebo chrbticou, trpia epilepsiou, závratmi alebo klaustrofóbiou.

Zábavný park Thorpe Park je hlavne v letných mesiacoch veľmi atraktívnym a vyhľadávaným parkom, nakoľko v parku strávia tak rodiny s deťmi ako i mladšie generácie hodiny a hodiny plné zábavy a nevšedných atrakcií. Medzi nimi napr.:

  • horské dráhy: napr. SAW (horská dráha s hororovým motívom), Stealth (horská dráha, ktorá zrýchli z 0 na 80 mph v priebehu dvoch sekúnd), The SWARM, Colossus a iné. Horské dráhy nie sú vhodné pre deti ani pre osoby trpiace závratmi.
  • Vodné atrakcie: napr. Storm Surge (vodná dráha s vysokou rýchlosťou), magická jazda Quantum, veľmi obľúbená šmýkačka Depth Charge, Rocky Express (závratná jazda vlakom), Storm in a teacup (klasická vodná atrakcia v čajovej šálke) a mnohé ďalšie. Vodné atrakcie sú vhodné aj pre deti.
  • Adrenalínové atrakcie: Rush (v neuveriteľnej výške vzduchom poháňané kyvadlo), Samurai (dosahuje silu až 5Gs pri rotácii 360 stupňov), VORTEX (obrovské kyvadlo s odstredivou silou).

Okrem klasických horských dráh, vodných či adrenalínových akcií zábavný park ponúka množstvo ďalších možností na trávenie voľného času. Návštevníci majú na výber z množstva barov, bufetov, majú možnosť spraviť si piknik v prírode či len posedieť si na lavičke a nasávať tú neuveriteľnú energiu, ktorá v zábavnom parku nepochybne koluje.
Zábavný park
Jedinou nevýhodou parku je dlhá čakacia doba vo fronte na atrakcie. Ak si vopred nekúpite tzv. „FastTrack“, ktorý Vám umožňuje prednostný vstup na všetky či len vybrané atrakcie (v závislosti od toho, aký fasttrack si zakúpite), rátajte s tým, že na niektoré atrakcie si veru počkáte aj 2 hodiny. Ceny celodenných lístkov sú pomerne drahé, na mieste za lístok zaplatíte aj 55 Ł. V prípade, ak viete vopred, ktorý deň plánujete výlet do tohto zábavného parku, odporúčam kúpiť si lístky vopred online, kde ceny lístkov sú dostupné už od 30 Łna dospelú osobu.