Štedrý večer nastal!

Ak aj vy patríte k ženám, ktoré počas štedrého dňa nevedia čo skôr, tak zbystrite pozornosť a prečítajte si nasledujúci článok. Každá žena pozná klasický štedrý deň, kedy nikto nič nerobí len mama rodiny sa ide roztrhnúť, preto sú zbytočné hádky, krik a zlá atmosféra. No máme pre vás typ ako zatiahnuť vaše deti a manžela do práce počas štedrého dňa.

vánoce

Už ráno keď sa všetci zobudíte a nič nejete aby ste videli zlaté prasiatko, ste všetci nervózny pretože ste hladní. No dajte deťom aspoň niečo malé na raňajky a povedzte im čo by ste chceli aby spravili. Ak vám zamietnu pomáhať pri veľkom upratovaní či pri varení štedrovečernej večere, pohrozte im, že ak nebudú počúvať, tak im Ježiško neprinesie darčeky. Takáto finta by snáď mohla pomôcť, no nie vždy to zaberie. Preto vyskúšajte ďalší ťah na svoje deti. Každé dieťa je hravé a rado vyzdobuje. Preto mu navrhnite aby ozdobilo váš vianočný stromček, na to vám žiadne dieťa nepovie nie. Taktiež vášmu dieťaťu zverte aj výzdobu zvyšku domu, určite sa poteší a tak vám odpadne aspoň jedna starosť.

No nezabúdajte, že na vaše dieťa musí niekto dávať pozor, keďže výzdoba pozostáva z rôznych svetielok, ktoré sú elektrické, alebo ide o vystrihovanie postavičiek s nožnicami alebo iné nebezpečné veci. Preto poproste svojho muža aby vám s týmto pomohol, každý chlap má rád keď môže doma niečo opraviť a majstrovať s náradím. Preto osadenie stromčeka je najlepšou voľbou ako zamestnať vášho chlapa.

vánoční dárky

Pri osadzovaní stromčeka môže dávať pozor na deti ako pripravujú výzdobu, a po osadení môže pomáhať deťom, minimálne so svetielkami a guľami, ktoré môžu byť nebezpečné. Takto budete mať čas na ostatné povinnosti ako je upratovanie či varenie, pokým vám vaše deti a manžel nespravia výzdobu. No dávajte si pozor, manžel je ako dieťa, čiže sem tam na nich musíte dohliadať aby ste sa vyhli katastrofe či veľkému neporiadku.