Zbavte sa kŕčových žil bezbolestne

Kŕčové žily sú civilizačné ochorenie, ktoré je celkom bežné u starších ľudí a takisto u tehotných žien, či u ľudí s inými cievnymi ochoreniami. Niektorí sme k ich vzniku náchylní aj kvôli genetickej predispozícii. Okrem toho, že prinášajú estetickú vadu na kráse, ktorá vie postihnutým ľuďom prinášať aj nepríjemné symptómy – najčastejšie sú to pocity ťažkých a nepokojných nôh, svrbenie, pálenie a bolesti. Naše nohy nás nesú celým životom a odolávajú rôznym nástrahám, navyše prúdenie odkysličenej krvi musí ísť proti gravitácii, preto potrebuje rôzne mechanizmy. Keď sa steny žíl oslabia, chlopne v žilách môžu mať problém odolať spätnému toku krvi, a problém je na svete.

Lekárske vyšetrenie

Aj napriek tomu, že máte rizikový faktor pre ich vznik, môžete tým ostatným zabrániť. Pomôže vám chôdza v rôznej forme, kompresné pančuchy, ktoré sa predávajú v mnohých formách. Z liekov a výživových doplnkov to môžu byť takzvané venotoniká, uľavia od sprievodných príznakov a zabránia progresii ochorenia. Samotné doplnky vám pomôžu zrelaxovať, lebo aj to môže byť motivácia k liečbe a zmene.

Podstatným krokom bude liečba, ktorá je našťastie dostupná. Odborná ambulancia VenaSum sa postará o krcove zily odstranenie http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php efektívne a ponúka viaceré možnosti. Najprv sa vystaví váš osobný plán, ktorý bude viesť k perfektnému výsledku. Nebude nutné podstúpiť hospitalizáciu.
Vyšetrenie ultrazvukom bude prebiehať pokojne a bez problémov.

Zdravé nohy

Je vhodné ju podstúpiť čo najskôr, aj pri menších symptómoch. Je to preto, aby estetický problém na počiatku neprerástol do zdravotného. Existuje aj klasifikácia žilových ochorení CEAP, na začiatku pacienti objavujú menšie žilky čo označujú ako metličky, potom väčšie varixy, no v tej najhoršej fáze ide až o vredy. Samotné zákroky sa vykonávajú v ambulanciách v Banskej Bystrici, Košiciach aj v iných mestách. Používa sa napríklad laser, skleroterapia či biologické lepidlo a iné. K zotaveniu dochádza rýchlo, s úplným nástupom do bežného života a s radosťou z krásnych nôh.