Kde všade je možné využiť LED moduly?

Ak hľadáte zaujímavé dekoračné osvetlenie, ktorým je možné osvetliť vybavenie v miestnosti, nábytok a iné doplnky, LED moduly LED produkt dokážu splniť tento účel. LED moduly sú tvorené svetelnými diódami a niekoľkými čipmi, ktoré im umožňujú svietiť základnými odtieňmi bieleho svetla – studená biela, teplá biela alebo neutrálna biela. Vrátane základného bieleho svetla je možné LED moduly zakúpiť aj v iných farebných variantoch, ako je modrá, červená, zelená, žltá, prípadne iné farby. V rámci farebných možností sa dajú kúpiť aj moduly, ktoré majú určité druhy svetelných režimov, ako je napríklad RGB (Red, Green, Blue), a teda ide o režim striedajúci farby červenej, zelenej, modrej a iných odtieňov farieb, miešajúcich sa spojením týchto troch základných sfarbení. Svetelné režimy je možné podobne, ako pri ostatných druhoch LED svetiel, prepínať aj pomocou diaľkového ovládača, ktorým nastavíte intenzitu svetla či ľahko zmeníte farby svetla.

LED modul

Vďaka širokým farebným možnostiam sa LED moduly pomerne často využívajú okrem dekoračných účelov v domácnosti a iných priestoroch, aj na osvetlenie rôznych nápisov, či už reklamných alebo nástenných, reklamných panelov alebo iných typov svetelných reklám a plôch. Takýmto štýlom viete oživiť a zvýrazniť akékoľvek nápisy a logá v podnikoch, reštauráciách, baroch, nákupných centrách, hoteloch a na rôznych ďalších miestach.

LED nápis

LED moduly sú odolné voči vonkajším podmienkam a je teda možné nimi osvetliť aj čokoľvek vo vonkajšom prostredí. Ich inštalácia je pomerne jednoduchou záležitosťou a dajú sa ľahko pripevniť na ľubovoľné miesto obojstrannou lepiacou páskou, ktorá sa nachádza na zadnej strane každého modulu. Avšak k ich zapojeniu je potrebné mať k dispozícií aj vhodný napájací zdroj, ktorý nebude LED moduly zbytočne príliš prehrievať, čím by sa mohla znížiť ich životnosť a kvalita svietivosti.