Veľa zábavy za málo peňazí

Mnoho rodín má tak tesný rozpočet, že týždeň pred výplatou rátajú posledné centy. Po zrátaní všetkých nákladov na domácnosť, potraviny, školské poplatky, oblečenie a iné nevyhnutné výdavky, niekedy naozaj neostanú financie na výlety, či dovolenky s celou rodinou. To však neznamená, že svojim deťom nemôžete zadovážiť detstvo plné zážitkov. Povedzme si úprimne, že presedieť celý rok vo svojej izbe, nie je predstava dokonalého detstva. Prečítajte si niekoľko inšpirácii, ako sa zabaviť aj za málo peňazí.

zoo
 
Takmer v každom meste, alebo v jeho bezprostrednej blízkosti, nájdete množstvo miest, ktoré sú vhodné na turistiku. Výhodou je, že nemusíte míňať peniaze na dopravu, pretože štart môže byť pokojne váš byt. Na ľahké turistické trasy nepotrebujete ani špeciálnu výstroj a jedlo si pripravíte doma. Výhodou je aj to, že nemusíte absolvovať žiadny špeciálny tréning. Spoločné výlety do prírody budú zážitkom nie len pre deti, ale aj vás samotných. Ak chcete so svojou rodinou zažiť ešte väčší zážitok, vyberte sa na niekoľkodňovú turistiku. Prespite v stane. Verte, že aj obyčajná lúka, vzdialená iba pár kilometrov od vášho bydliska, bude dostatočne zaujímavým miestom. Ak nemáte vlastný stan, určite vám nejaký požičajú známy.

iglu
 
Zoologické, alebo botanické záhrady ponúkajú pre deti neopakovateľné zážitky. Vstupné stojí iba pár centov a na týchto miestach viete stráviť pokojne celý deň. Výlet môžete spojiť so spomínanou turistikou. Ešte lacnejšou alternatívou sú rôzne farmy. Za vstup väčšinou zaplatíte naozaj symbolickú sumu, niekedy možno ani to. Na rozdiel od zoologickej záhrady, deti prídu so zvieratami do priameho kontaktu.
 
V zimných mesiacoch nemusíte chodiť ďaleko. Postačí vám váš pozemok, alebo dvor pred panelákom. Postavte si s deťmi snehuliaka, iglu, alebo vyrobte celý zábavný park. Stačí vám lopata a voda. Stavať môžete spolu s deťmi, takže strávite spoločné chvíle, na ktoré budete ešte dlho spomínať. V konečnom dôsledku, aj obyčajná sánkovačka, nič nepokazí.