Na čo je dobrá emailová adresa?

Na komunikáciu so svetom cez internet je viac ako potrebná. Nech už sa chcete kamkoľvek zaregistrovať, prihlásiť, niečo kúpiť, poslať či predať, všade od vás vyžadujú vašu emailovú adresu, cez ktorú sa môžete s druhou stranou ľahko a bezproblémovo skontaktovať nech ste kdekoľvek a nech robíte čokoľvek.

webové stránky.jpg


Potrebujeme ho skutočne vo všetkom. Problém však býva ten, keď si ho vytvoríme ako relatívne veľmi mladý, sme cezeň zaregistrovaný takmer všade a napríklad zabudneme svoje heslo. Tento problém nemusí byť neriešiteľný, no v niektorých extrémnych, hraničných prípadoch je dokonca možné, že nebudete mať na výber a budete si jednoducho musieť vymyslieť nový. V takom prípade by ste pravdepodobne prišli aj o všetky vaše sociálne siete a ďalšie stránky či aplikácie, kam ste sa cezeň zaregistrovali.
Dávajte si preto na svoje údaje pozor, a pokiaľ je to možné, najlepšie čo môžete urobiť je všetky dôležité heslá, kódy a mená si zapisujte niekam, kde k tomu budete mať vždy dobrý prístup. Dávajte si však pozor na to, aby sa k vášmu súkromným údajom nemohol dostať ktokoľvek. Neodporúčame ich teda uchovávať v peňaženke, ktorú vám môže niekto, bohužiaľ veľmi ľahko ukradnúť, ale majte ich radšej niekde doma v zásuvke na zámok.

newsletter.png

Ďalší veľký problém, prečo majú ľudia veľa emailových adries, ku ktorým si väčšinou ani nepamätajú prihlasovacie údaje býva ten, že na každý im chodí veľké množstvo zbytočných správ, inak povedané spamov, alebo reklám, ktoré iba zbytočne vašu stránku pohlcujú, a vy sa v nej potom ťažko vyznáte a neviete v množstve nepodstatných správ nájsť tie dôležité. Títo ľudia však nevedia, že niektoré tieto spamové správy sa dajú zablokovať, alebo vymazať a teda si radšej rovno zmenia celú adresu.
Najlepšie urobíte, keď budete mať dva maily – jeden pracovný, kde budú len všetky dôležité veci, a druhý osobný cez ktorý ste poprihlasovaný do aplikácií a sociálnych sietí.