Dostatok svetla za sklom aj pred sklom ponúkajú sklenené dvere

Mať vlastné bývanie zariadené podľa svojich predstáv je snom a snahou každého človeka. Partneri si svoj domov zariaďujú s ohľadom na budúci spoločný život a počítajú pritom s rozrastaním sa o deti. Svoj domov však upravujú a rekonštruujú aj staršie ročníky potom, čo ich deti už majú svoje bývanie.

showroom-1188626_640

Všetci sa snažíme inšpirovať pri zariaďovaní novej domácnosti trendmi, ktoré práve hýbu svetom dizajnu a aspoň v menších úpravách zohľadniť, čo je práve „in“. Klasické materiály nahrádzame modernými, nábytky už nie sú také masívne, ale sklenene dvere na mieru Lmmont vymieňame ich za jednoduchšie a čistejšie tvary rôznych policových zostáv, v kuchyniach sa objavujú vymoženosti techniky od výmyslu sveta, ktoré nám uľahčujú prípravu jedál a podobne. Zmeny sa prejavujú aj v dispozíciách bytov, dnes je veľmi vyhľadávaný štýl prepojenia kuchyne s jedálňou a obývacou izbou. Príprava jedál tak nemusí byť pre gazdinú ako za trest, pri ktorom má pocit, že je od spoločnosti izolovaná, ale naopak, všetko prebieha pred zrakmi ostatných hostí, prípadne sa do prípravy môžu aj zapojiť.

Sklenené dvere so symbolom

Predeľovanie miestností, ktoré majú väčšie rozmery na viac menších priestorov, môže byť aj formou sklenených stien, ktoré síce priestor rozdelia, ale neuberú mu svetlo, skôr naopak, dokážu ich presvetliť. V týchto stenách môžu byť osadené takisto sklenené dvere, ktoré zabezpečia vstup do miestnosti decentným spôsobom. V prípade, že nemáte v pláne búranie či výstavbu novej priečky, stačí, ak vymeníte len dvere a efekt sa takisto dostaví. Sklenené dvere môžu byť otváravé, posuvné alebo osadené do obložkovej zárubne.

Každý z týchto typov dverí sa vyrába z bezpečnostného skla hr. 8mm a môže byť číre, pieskované, matné, polepené grafickou lepiacou fóliou alebo tlačenými vzormi priamo na sklo. Vlastné nápady na grafickú úpravu skla sú vítané. Každé dvere sa vyrábajú na mieru podľa požiadaviek zákazníka, precízne a s ohľadom na najnovšie trendy. Dizajnovo momentálne v obľúbenosti vedú posuvné dvere, ktoré dodávajú priestoru a celému interiéru nádych luxusu a nadčasovosti.