Prečo niektoré počítačové vírusy odmietajú zomrieť

Väčšina z týchto spambling dát revenants sú počítačové vírusy a najviac dlho-žil zo všetkých sú červy.
 
„Väčšina z týchto červov sa rozširuje – preto ich stále vidíme, ako sa pohybujú,“ povedal Candid Wueest, hlavný výskumník hrozieb spoločnosti Symantec, ktorý už roky loví vírusy.

cyber
 
Typicky, povedal, keď tieto škodlivé programy infikovali počítač, odštartovali rutinu, ktorá prehľadávala celú sieť a hľadala iné zraniteľné počítače rovnakým spôsobom ako ich súčasný hostiteľ.
 
Keď ho našli, nainštalovali kópiu, ktorá tiež začala skenovať.
 
„Stačí len pár strojov, aby sme ich mohli znova pohybovať,“ dodal.
 
Živý hlupák
Jedným z najaktívnejších zombie vírusov je Conficker, ktorý prvýkrát zasiahol v novembri 2008. V jeho výške sa verí, že červ infikoval až 15 miliónov počítačov so systémom Windows.
 
Conficker zachytil francúzske námorníctvo, britské vojnové lode, Greater Manchester Police a mnoho ďalších, ktoré boli zamerané na operačný systém Windows XP.
 
Malware spôsobil toľko problémov, že Microsoft dal odmenu 250.000 dolárov (£ 193,000) za všetky informácie, ktoré by viedli k zachyteniu Conficker tvorcov.
 
Paul Vixie z Farsight Security bol súčasťou pracovnej skupiny Conficker , ktorá bola zriadená v čase, keď mal malware horúčku.
 
Skupina sa podarilo zastaviť prílev infekcie, povedal Dr Vixie, pretože spôsob, akým vírus pracoval.
 
Jedným zo spôsobov, ako sa šírilo, bolo, že každý deň kontroluje jednu z mála domén siete pre inštrukcie alebo aktualizácie.

antivirus
 
A prvé dve varianty Confickera vybrali jednu doménu zo zoznamu 250 náhodne vygenerovaných mien.
 
Ale niektoré chytré softvér reverzné inžinierstvo vypracovalo, ako boli generované denné domény.
 
V roku 2008, Dr Vixie pomohol spustiť sieť Domain Name System, takže bol schopný koordinovať globálne úsilie registrovať každý deň možných domén pred tým, ako tvorcovia malware urobili to isté.