Zmyselné senzuálne masáže

Zmyselné, jemné senzuálne masáže https://bratislavatantra.sk/tantricka-masaz/ vás nielen naplnia vzrušením a nehou ale zároveň vo vašom vzťahu otvoria priestor pre nové zážitky a skúsenosti. Ak máte zábrany absolvovať ju v profesionálnom salóne, poradíme vám, ako ju partnerovi či partnerke môžete dať aj vy sami.
Hoci existuje množstvo techník tantrickej masáže, jedno majú spoločné – ide o veľmi jemný rituál, ktorý by mal telo maséra i masírovaného naplniť energiou a vzrušením. Cieľom dotykov, ktoré sa nevyhýbajú ani “joni” (vagína) a “lingamu” (penis), však nie je vyvrcholenie alebo sexuálny styk, ale prijatie seba samého, svojho tela a vzrušenia. Tantrická masáž prebúdza v človeku dovtedy netušené pocity bezpečia a lásky, ktoré môžu byť ešte znásobené tým, že mu masáž poskytuje blízky človek. Práve preto môže byť tantická masáž skvelým oživením partnerského života, a nielen v sexuálnej rovine. 

tantra masáž
Príprava na masáž
Prostredie, v ktorom sa masáž bude odohrávať by malo byť príjemné pre všetky zmysly. Pre navodenie správej atmosféry zapáľte v izbe vonné tyčinky alebo olejovú lampu.  Použiť môžete vôňu s afrodiziakálnym účinkom, ako napríklad jasmín alebo pyžmo. Ideálne je, ak bude v miestnosti iba tlmené osvetlenie, pokojne postačia aj sviečky. Lôžkom na masáž môže byť ľubovoľná mäkká podložka, matrac alebo posteľ – hlavné je, aby ste sa cítili príjemne, nebola vám zima a podložka nebola tvrdá. Pripravte si aj pomôcky, ktoré budete počas masáže potrebovať, dve veľké šatky (pareo) na zahalenie sa, masážny olej (môžete si ho rozliať do viacerých misiek a do každej pridať kvapku inej aromatickej silice) a pierko, či kúsok kožušinky. Keď máte všetko pripravené, zapnite príjemnú relaxačnú hudbu a pozvite partnera dovnútra.

model-1210198_1920

Ako postupovať
Najskôr seba i partnera vyzlečte a zahaľte sa do pripravených šatiek (zahaliť sa môžete od pŕs alebo iba od pása dole). Posaďte sa na podložku tvárou k sebe, chyťte sa za ruky a pár minút iba ticho dýchajte, pričom sa snažte zosynchronizovať s partnerom. Potom ho začnite pomaly hladiť po tvári a hlave, začrite medzi vlasy, pohládzajte ho chrbtom rúk krúživými pohybmi po lícach, prechádzajte prstami po perách. Venujte sa každému milimetru s láskou a nehou a po pár minútach sa presuňte za chrbát partnera. Dovoľte mu, aby sa o vás oprel a opäť ho hľaďte po hlave, šiji a ramenách. Nežne mu rozviažte šatku a poproste ho, aby si ľahol na brucho. Začnite pomaly masírovať jeho krk a chrbát.
Myslite na to, že nejde o rozmasírovanie stuhnutých svalov ale o láskyplné dotyky, ktoré by mali byť pomalé a nežné. Skôr pohládzanie kruhovými pohybmi ako silný tlak. Dôsledne sa venujte každému centimetru tela vášho partnera od šije, až po končeky prstov na rukách a nohách, aby sa uvoľnilo celé telo. Potom pošepkajte partnerovi aby sa otočil na chrbát a pod hlavu mu dajte vankúš. Sadnite si za jeho hlavu a pokračujte masážou tváre a uší. Potom sa presuňte k boku partnera a začnite masírovať prednú časť jeho tela – prsia, hrudník, prednú časť rúk, brucho i nohy. Na umocnenie vzrušenia môžete použiť aj pripravené pomôcky ako pierko alebo kožušinku, ktorou budete pohládzať telo partnera.